Dofinansowania

Są Państwo właścicielami firmy i chcą się ubiegać się o pozyskanie dofinansowania z UE lub z innych dotacji? Mają już Państwo model i strategię? Zanim przejdą Państwo do składania wniosku o dotację, niezbędny będzie jeszcze jeden element – business plan. Można powiedzieć, że business plan to kompilacja modelu i strategii, uzupełniona o kompletne dane finansowe (rachunek zysków i strat, spis wpływów i wydatków, aktywów oraz zobowiązań). Tworzenie biznesplanów jest niezbędne dla wszystkich firm chcących uzyskać dofinansowanie. Tworzenie biznesplanów to jeden z etapów pomocy, którą nasza firma oferuje w kwestii pozyskiwania środków z UE.

Tworzenie biznesplanów

Tworzenie business planu. Z czego składa się business plan?

W tworzeniu business planu najważniejsze jest… streszczenie. To właśnie na jego podstawie dokumenty przechodzą wstępną selekcję. Co powinno zawierać dobre streszczenie? Do najważniejszych elementów należą:

  • założone cele firmy
  • opis przedsięwzięcia
  • bazowe wyliczenia finansowe, w tym przewidywane zyski
  • opis rynku (szanse, zagrożenia)
  • zakładane terminy realizacji.

Tworzenie biznesplanu zwykle rozpoczyna się od ustalenia jego struktury. Uporządkowanie jej i wypisane w punktach kwestie, które musimy poruszyć, usprawni przygotowywanie naszego business planu oraz uczyni go w pełni kompletnym i przejrzystym. Dobry business plan musi przedstawiać przede wszystkim ofertę (produkt/usługę), plan promocji (marketing) oraz dane finansowe. Bardziej szczegółowy dokument opisze również codzienną organizację pracy, opis branży, w której działa dana firma, a także opis planu produkcji czy przewidywaną efektywność działań. Tworzenie biznesplanu to czynność, która jest podstawą nie tylko pozytywnej decyzji o uzyskaniu dofinansowania, ale również sukcesu całej firmy.

5 najczęstszych wad tworzonych w biznesplanie

Tworzenie biznesplanu to najczęściej czasochłonny i dość wymagający proces, dlatego może prowadzić do stworzenia wadliwego dokumentu. Jakie grzechy popełniamy najczęściej?

  1. Nadmiernie uogólniamy lub zbyt uszczegóławiamy.
  2. Zapominamy o którymś elemencie.
  3. Pomijamy rolę inwestora w analizie finansowej.
  4. Stosujemy zbyt wiele specjalistycznych słów, zaburzających prostotę i czytelność.
  5. Dbamy tylko o treść, nie przykładając się do formy (czcionka, tytuł, nagłówki, marginesy, numeracja stron itp.).

Popełniane powyżej błędy najczęściej wynikają z jednej przyczyny – samodzielne tworzenie biznesplanów wpędza nas w pułapkę braku dystansu, nieobiektywności i zagubienia w zbyt dużej liczbie szczegółowych informacji, które musimy podać. Dlatego warto zlecić stworzenie dokumentu zewnętrznej firmie, która oferuje profesjonalne doradztwo w tym zakresie.

Tworzenie biznesplanów

Tworzenie biznesplanu – EURO TARGI

Zajmujemy się kompleksowym tworzeniem business planu. Wiemy, że to właśnie ten dokument, obok modelu i strategii biznesowej, może zaważyć na uzyskaniu dofinansowania dla firmy. Tworzenie biznesplanu to nasza specjalność – oferujemy fachową pomoc na każdym etapie, aż do momentu stworzenia finalnej treści i formy business planu. Współpraca z EURO TARGI to gwarancja profesjonalnego business planu, który zwiększy szanse zarówno na uzyskanie dotacji, jak i odniesienie sukcesu w prowadzeniu firmy. Niech zaufają Państwo specjalistom i zdecydują się na tworzenie biznesplanu z naszymi ekspertami!

Kontakt

więcej

przysługującego mi prawa wglądu do moich danych osobowych oraz ich poprawiania bądź usunięcia.

więcej

bezpośredniego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.

TARGI

tel. 608 362 626, urszula.viest@eurotargi.pl

W związku z Covid- 19, terminy targów ulegają ciągłym zmianom, aby uzyskać aktualne informacje prosimy o kontakt.

SZKOLENIA I  e-DORADZTWO

tel: 605 044 690,  info@eurotargi.pl

DOTACJE

tel. 887 304 305, targi@eurotargi.pl

tel. 885 407 408, eurotargi@eurotargi.pl
dorota@eurotargi.pl

AUDYT FINANSOWY

tel. 607 218 182, dorota@eurotargi.pl

TRANSPORT

885 405 406, transport@eurotargi.pl

ZABUDOWA STOISK

tel. 608 362 626, urszula.viest@eurotargi.pl
Tel. 795 999 240, office@eurotargi.pl

Biuro Promocji Exportu "EURO-TARGI"
ul. Jagiellońska 78 p. 3.3., 03-301 Warszawa