Dofinansowania

Jeśli już zdecydujemy się na podjęcie starań o dofinansowanie firmy, kluczem będzie prawidłowo wypełniony wniosek. Wydaje się być proste? Wcale takie nie jest. Wniosek o dofinansowanie firmy musi być poprawny zarówno pod kątem merytorycznym, jak i formalnym. Wymaga kompletacji szeregu innych dokumentów, a brak choćby jednego z nich często może automatycznie przekreślać szansę na dotację. Choć w internecie dostępnych jest wiele poradników oraz instrukcji, jak wypełnić wniosek o dofinansowanie firmy czy wniosek o dotacje, warto w tej sprawie zaufać zawodowcom. W końcu to właśnie od tego będzie zależeć otrzymanie dofinansowania dla przedsiębiorstwa.

wniosek o dofinansowanie firmy

Wniosek o dofinansowanie z UE

Wniosek o dofinansowanie z UE musi być skonstruowany tak, aby przekonał komisję, że te środki są nam potrzebne i że umiejętnie je wykorzystamy. Ocenia ona kilka punktów naszego wniosku, a nieuwzględnienie któregoś z nich jest najczęstszą przyczyną, dla których wnioski o dofinansowanie są odrzucane. Co to za kryteria? Na podstawie naszego wniosku o dofinansowanie z UE komisja ocenia przede wszystkim:

  1. Użyteczność działania (po co?)
  2. Realność przyjętych koncepcji (dotyczy to zarówno oferty firmy, jak i potencjalnych klientów i założonych cen oraz poziomu sprzedaży)
  3. Trwałość przedsięwzięcia
  4. Koszty (wydatki + finansowanie)
  5. Zgodność projektu z planowanym działaniem (zgodność między rodzajem działalności, a tym, na co chcemy przeznaczyć środki z finansowania
  6. Konkurencyjność rynkowa (potencjał przetrwania na rynku).

Wniosek o dotacje. Jakie są najpowszechniejsze uchybienia?

Część  właścicieli firm decyduje się samodzielnie skompletować i wypełnić wniosek o dotacje lub zleca jego napisanie osobom które nie są profesjonalistami. Wśród nich bardzo często spotyka się niepoprawne podania, które mogą sprawić, że nawet najbardziej przyszłościowe projekty nie dostaną dofinansowania. Co rodzi problemy? Przede wszystkim język. Wniosek o dofinansowanie firmy zazwyczaj napisany jest bardzo formalnym, urzędowym językiem i zawiera bardzo szczegółowe rubryki. Może to stanowić problem podczas jego samodzielnego uzupełniania, zwłaszcza dla początkującej firmy – po prostu nie będziemy wiedzieli, co należy wpisać. Drugim problemem są kryteria formalne. Wniosek o dotacje musi być uzupełniony o wiele załączników, dodatkowych dokumentów, w formie tradycyjnej oraz elektronicznej, podpisanych przez odpowiednie osoby. Kompletacja dokumentów może być czasochłonna i skomplikowana. Ostatnim najczęstszym problemem jest kwestia przekonania komisji i “wpasowania” się w przepisy: podanie nieodpowiednich założeń, błędne wyliczenie kosztów czy konkurencyjności, błędy w rachunkach czy niezgodność naszego projektu z koncepcją danego programu finansowania. Jak sprawić, by wniosek o dofinansowanie firmy był bezbłędny? Najlepiej skorzystać z usług firmy, która zajmuje się tym zawodowo.

wniosek o dotacje 2020

Wnioski o dofinansowanie – pomoc EURO TARGI

Świadczymy kompleksowe usługi, jeśli chodzi o wypełnianie wniosków o dofinansowanie. U nas sprawnie i bezproblemowo przygotujesz wniosek o dofinansowanie firmy czy wniosek o dotacje 2020, w tym wniosek o dofinansowanie z UE. Aż 96% pisanych przez nas wniosków zakończyło się korzystną decyzją dla naszych klientów. Potrzebne ci dofinansowanie? Wniosek o dotacje 2020 sprawia ci problemy? Zgłoś się do EURO TARGI i razem zdobądźmy korzystne dofinansowanie dla Twojej firmy!

Kontakt

więcej

przysługującego mi prawa wglądu do moich danych osobowych oraz ich poprawiania bądź usunięcia.

więcej

bezpośredniego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących zgodnie z art. 172 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku prawo telekomunikacyjne.

TARGI

tel. 608 362 626, urszula.viest@eurotargi.pl

W związku z Covid- 19, terminy targów ulegają ciągłym zmianom, aby uzyskać aktualne informacje prosimy o kontakt.

SZKOLENIA I  e-DORADZTWO

tel: 605 044 690,  info@eurotargi.pl

DOTACJE

tel. 887 304 305, targi@eurotargi.pl

tel. 885 407 408, eurotargi@eurotargi.pl
dorota@eurotargi.pl

AUDYT FINANSOWY

tel. 607 218 182, dorota@eurotargi.pl

TRANSPORT

885 405 406, transport@eurotargi.pl

ZABUDOWA STOISK

tel. 608 362 626, urszula.viest@eurotargi.pl
Tel. 795 999 240, office@eurotargi.pl

Biuro Promocji Exportu "EURO-TARGI"
ul. Jagiellońska 78 p. 3.3., 03-301 Warszawa